Nowe mieszkanie

Dodaj komentarz

Lipiec 19, 2013 - autor: korbieln

To już za kilka dni następna przeprowadzka jaką będzie mi dane przeżyć. Tym razem jak to się mawia na swoje. Czas biegnie niemiłosiernie, toteż powinniśmy się brać z werwą do roboty. Masa ubrań już popakowaliśmy, ale jeszcze wcale nie mało zostało do spakowania. Oczywiście to nie będzie duży kłopot, a ja wybiegam już myślami w jaki sposób urządzimy nasze własne M. Urządzamy trzy pokoje i kuchnię, także po kolei.

Pokój dziecięcy. Jak to w blokach jest dość mały, ale przeznaczony będzie jedynie dla jednego dziecka. Przez wiele lat ja miałem pokój z bratem i dobrze wiem jak niezbędny jest własny kąt. Na ten moment nie zamierzamy go od zera meblować. Wykorzystamy mebelki te co mamy ze starego domu, a niebawem jak czas będzie iść do pierwszej klasy nabędziemy odpowiedni komplet. Widziałem ładne meble systemowe, a do tego nie wymagają dużo miejsca, i są bardzo funkcjonalne. Trzeba mieć na uwadze, że biurko już wtedy będzie nieuniknione. Dopiero była przedszkolakiem, a tu już zasiąść w szkolnej ławce.

Kuchnia, niewątpliwie trzeba uznać, że jest umeblowana i nie potrzebuje większych zmian. Odmalujemy tylko ściany. Poprzednio mieszkało tutaj aby dwoje ludzi i w tej dość jasnej kuchni są stoły i krzesła. Na domiar tego jedynie 2, i z pewnością wszyscy się nie zmieścimy. Będziemy musieli zastanowić się nad alternatywą zamiany, na zdecydowanie większy, aby się nie nosić z pożywieniem do dużego pokoju. Nie mam pojęcia, czy kupimy coś gotowego, czy będziemy musieli takowy stół robić na zamówienie.

Sypialnia. Jest trochę mniejsza od naszej, toteż na początku postanowiliśmy, iż nie będziemy braćzabierać szafy z sypialni. Tam zresztą zostanie szafa zabudowana, a więc nie potrzebujemy naszej. Cały czas myślimy co począć z łóżkiem. Mamy sporych rozmiarów, a tam pokój nocny będzie o wiele mniejszych gabarytów od obecnej. Łoże nam wejdzie, ale nic więcej tam nie wejdzie. Z drugiej strony mi się wymienić obecne łoże na mniej wygodną wersalkę i każdego dnia się gimnastykować przy ścieleniu. Obok łóżka powinniśmy zabrać także toaletkę i komodę. Wydaje mi się jednak, że wspólnie się nie zmieszczą i będziemy musieli z czegoś zrezygnować.

Pokój dzienny. Ja bym chciał mieć musi być w nim trochę wolnego miejsca.Jakaś sofa, podstawka pod rtv, telewizor, a obok stół i krzesła. Jest to do zrobienia, albowiem pokój jest bardzo ustawny. Na ten moment obecni właściciele mieszkania nie zabierają żyrandoli, a także komody. Dopiero co mieliśmy dylemat odnośnie wykorzystania naszej komody ze starego domu, a tu nowy mebel do kolekcji. Jak zdecydujemy, że totalnie nie pasuje do naszej wizji, wyniosę ją na śmietnik.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: